Sanprobi IBS kaps. - 20 kaps. (5907774335008)

chwilowy brak towaru

  • Producent: INSTITUT ROSELL INC.
  • Kategoria: Prebiotyki i probiotyki
  • Postać: kapsułki

Sanprobi IBS, kapsułki, 20 szt

Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299V jest naturalnym elementyem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają znaczna rolę w patogenezie objawów związanych z jelitem wrażliwym jak: dolegliwości brzuszne, wzdęcia, nadmierne oddawanie gazów i problemy z wypróżnianiem. Lactobacillus plantarum 299v ma zdolność do zasiedlania błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowawania Lactobacillus plantarum 299v zostało potwierdzone w licznych badaniach naukowych i klinicznych u ludzi.

Badania naukowe wykazały, iż uzupełnienie codziennej diety o Lactobacillus plantarum 299v -główny składnik Sanprobi IBS - zachowuje i wspiera mikroflorę jelitową.

Sanprobi IBS spełnia kryteria "doskonałego" probiotyku (ludzkie pochodzenie, niepodatność na działanie kwasu solnego i żółci, zdolność do przylegania i zasiedlania nabłonka jelitowego, produkcja substancji przeciwdrobnoustrojowych, prawidłowe parametry wzrostowe, prawidłowe oddziaływanie na zdrowie człowieka oraz pełne bezpieczeństwo wykorzystywania).

Sanprobi IBS w swoim składzie nie gromadzi mleka, nienaturalnych substancji konserwujących ani fenyloalaniny.

składniki

(1 kapsułka): Lactobacillus plantarum 299 v-10miliarów CFu, skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu.

cechy elementów

uzupełnienie codziennej diety pacjentów z zespołem jelita drażliwego o Lactobacillus planntarum 299v skutkuje zmniejszeniem bólów brzucha, wzdęć, a także normalizacją wypróżnień. Ochronne działanie Lactobacillus plantarum 299v obserwowano także u osób narażonych na zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (antybiotykoterapia, radio- i chemioterapia).

Zalecane dzienne spożycie

  • dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1-2 kapsułki dziennie.
  • dzieci do 12 roku życia: 1 kapsułkę dziennie.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Suplementy diety nie mogą być używane jako substytut (zamiennik) różnorodnej diety.
  • stabilny sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla niewielkich dzieci.
  • Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Pytania i odpowiedzi odnośnie preparatu Sanrpobi IBS.

Co to jest Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS jest probiotykiem zawierającym niepowtarzalny szczep, żywych dobroczynnych bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Efektywność i bezpieczeństwo stosowawania Lactobacillus plantarum 299v pozostało potwierdzone w licznych naukowych badaniach klinicznych u ludzi. Sanprobi IBS może być przyjmowany poprzez dorosłych i dzieci, kobiety w ciąży i mamy karmiące piersią a także poprzez osoby z osłabionym układem wytrzymałościowym.

Kto powinien przyjmować Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS powinien być przyjmowany wyjątkowo przez osoby z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak biegunka, zaparcia, ból lub dyskomfort brzucha, wzdęcia, uczucie pełności, nadmierne oddawanie gazów, bolesne parcie na kiszkę stolcową, uczucie niepełnego wypróżnienia. Przyjmowanie Sanprobi IBS pomaga w przywróceniu naturalnej równowagi przewodu pokarmowego co sprawia ustąpienie wymienionych dolegliwości.

Jak działa Sanprobi IBS?

Sanprobi pomaga odbudować zdrową mikroflorę jelitową, która gwarantuje dobrą pracę przewodu pokarmowego. Sanprobi IBS wzmacniając naturalną barierę śluzówkową przewodu pokarmowego i przywraca prawidłową pracę jelit. Sanprobi IBS w przewodzie pokarmowym konkuruje z bakteriami chorobotwórczymi o miejsca przylegania do błony śluzowej, stymuluje produkcję substancji ochronnych w jelicie co prowadzi do zmniejszenia częstości infekcji i ograniczenia miejscowej reakcji zapalnej. Sanprobi IBS pomaga ograniczyć przepuszczalność błon śluzowych przewodu pokarmowego poprzez co wzmacnia pracę także układu wytrzymałościowego.

Dlaczego warto przyjmować Sanprobi?

Zaburzenie mikroflory jelitowej prowadzi do pojawienia się przykrych objawów ze strony przewodu pokarmowego takich jak wzdęcia, biegunka, zaparcia czy nadmierne oddawanie gazów. W badaniach klinicznych wykazano, iż u osób u których okresowo występują takie dolegliwości mikroflora jelitowa pozbawiona jest dobroczynnych bakterii z grupy pałeczek kwasu mlekowego a szczególności Lactobacillus plantarum 299v. Uzpełnienie codziennej diety o Lactobacillus plantarum 299v sprawia zmniejszenie i ustąpienie przykrych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

Kiedy Sanprobi IBS może pomóc?

Sanprobi IBS pozostał opracowany szczególnie dla osób z zaburzeniami czynnościowymi przewodu pokarmowego takimi jak wzdęcia, ból i dyskomfort brzucha, zaparcia, biegunka. Działanie ochronne na przewód pokarmowy powoduje, że przyjmowanie Sanprobi IBS zabezpiecza także przed krzywdzącym działaniem m.in. Antybiotyków i niesterydowych leków przeciwbólowych na mikroflorę jelitową człowieka. W przypadku antybiotykoterapii Sanprobi IBS powinien być przyjmowany od początku kuracji oraz kontynuowany poprzez co najmniej 7-10 dni po zakończeniu przyjmowania antybiotyku. Dobre działanie Sanprobi IBS wykazano także u osób z zaburzeniami funkcji wątroby, w przebiegu radio i chemioterapii a także u osób w przewlekłym stresie. Sanprobi IBS ze względu na unikalny mechanizm działania może być używany w profilaktyce biegunki podróżnych.

Jak długo należy przyjmować Sanprobi IBS?

W celu osiągnięcia największej korzyści z przyjmowania Sanprobi IBS w celu wzmocnienia i przywrócenia korzystnej pracy przewodu pokarmowego probiotyk powinien być przyjmowany codziennie przez co najmniej 4 tygodnie.

Jak i kiedy powinno przyjmować się Sanprobi IBS?

W celu osiągnięcia największej korzyści, wzmocnienia i przywrócenia prawidłowej pracy przewodu pokarmowego Sanprobi IBS powinno spożywać się podczas posiłku od 1-2 kapsułek codziennie. U dzieci do 12 roku życia 1 kapsułka dziennie. W razie potrzeby kapsułkę można otworzyć a zawartość dodać do pożywienia lub soku.

Czego mogę się spodziewać podczas przyjmowania Sanprobi IBS?

przez pierwsze kilka dni kuracji u niektórych osób może dojść do nasilenia objawów ze strony przewodu pokarmowego (np. Wzdęć) co jest przemijające i nie powinno być przyczyną przerwania przyjmowania preparatu. Kontynuacja spożywania Sanprobi IBS spowoduje zmniejszenie i ustąpienie tych przykrych dolegliwości. U większości osób inicjujących przyjmowanie Sanprobi IBS nie dojdzie jednak do nasilenia dolegliwości a w trakcie przyjmowania preparatu zaczną odczuwać poprawę ze strony przewodu pokarmowego. Nasilenie dolegliwości i odczuwane zmiany w pierwszych dniach przyjmowania Sanprobi IBS świadczą o zmianach jakie zachodzą w Twoim przewodzie pokarmowym. Można to obrazowo, w uproszczeniu przyrównać do podmiany "złej" flory jelitowej odpowiedzialnej za przykre dolegliwości na "prawidłową", która gwarantuje komfort pracy przewodu pokarmowego. Na dodatek możesz zauważyć, że Twój stolec staje się bardziej uformowany albo swobodny co na dodatek może być objawem regulacji ze strony przewodu pokarmowego. Jeżeli niepokoi Cię reakcja Twojego organizmu porozmawiaj o tym ze swym lekarzem.

Czym różni się Sanprobi IBS od innych probiotyków dostępnych w aptekach?

Sanprobi IBS gromadzi unikalny szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v, którego dobre działanie zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. Sanprobi IBS spełnia kryteria "doskonałego" probiotyku (ludzkie pochodzenie, niepodatność na działanie kwasu solnego i żółci, zdolność do przylegania i zasiedlania nabłonka jelitowego, produkcja substancji przeciwdrobnoustrojowych, prawidłowe cechy wzrostowe, dobre oddziaływanie na zdrowie człowieka i pełne bezpieczeństwo użytkowania). Sanprobi w swoim składzie nie mieści mleka, nienaturalnych substancji konserwujących ani fenyloalaniny. Sanprobi bardzo efektywnie wzmacnia barierę ochronną przewodu pokarmowego.

Co to jest Lactobacillus plantarum 299v?

Lactobacillus plantarum 299v to specyficzny, zastrzeżony szczep dobroczynnych bakterii zawartych w preparacie Sanprobi. W badaniach klinicznych potwierdzono, iż Lactobacillus plantarum 299v jest naturalnym składnikiem ochronnej flory jelitowej człowieka i jego obecność gwarantuje poprawną pracę przewodu pokarmowego. Codzienne przyjmowanie Sanprobi upraszcza odbudowę ochronnej mikroflory jelitowej.

Czy inne probiotyki zawierają Lactobacillus plantarum 299v?

Nie. Sanprobi jest jedynym preparatem w Polsce, który gromadzi szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v. Jak podkreślają eksperci działanie probiotyków jest zależne od szczepu i powinno zostać potwierdzone w badaniach klinicznych u ludzi. Sprawność i bezpieczeństwo stosowania Lactobacillus plantarum 299v pozostało potwierdzone w licznych pracach klinicznych w tym wśród polskich pacjentów z zaburzeniami czynnościowymi jelit.

poprzez kogo jest sugerowany Sanprobi?

Sanprobi IBS jest polecany przez lekarzy gastroenterologów. Lactobacillus plantarum 299v jako jedyny z przystępnych w Polsce szczepów bakterii probiotycznych pozostał umieszczony na liście probiotyków posiadających wykorzystanie w zaburzeniach czynnościowych jelit. Rekomendacje dla stosowania probiotyków u ludzi pozostały niedawno opublikowane poprzez niezależną grupę ekspertów medycznych (Recommendations for Probiotic Use – 2008, J Clin Gastroenterol, Grudzień 2008).

Ile bakterii mieści każda kapsułka Sanprobi IBS?

Każda kapsułka Sanprobi IBS gromadzi około 10x109 (10 miliardów) jednostek stwarzających kolonie (CFU) żywych bakterii. Taka liczba żywych kolonii bakterii znajduje się w każdej kapsułce w opakowaniu co najmniej do dnia daty ważności umieszczonej na opakowaniu.

Jak należy przechowywać Sanprobi IBS?

Sanprobi IBS można przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Nie ma zapotrzebowania przechowywania preparatu w lodówce.

Jak rozpoznać, że nasz przewód pokarmowy funkcjonuje dobrze?

dobra praca jelit to z reguły brak przykrych objawów takich jak biegunka, zaparcie, wzdęcie czy nadmierne oddawanie gazów. Ponieważ definicja zdrowych jelit może się różnić u różnorodnych osób, a dobry rytm wypróżnień wahać się od trzech stolców na dobę do jednego co 2-3 dni u zdrowych osób, warto o tym porozmawiać ze swoim lekarzem.

Co może powodować, że nasz przewód pokarmowy nie działa należycie?

mnóstwo czynników może mieć wpływ na nieprawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Do częstych przyczyn należy zaliczyć stres, nieregularny tryb życia i odżywiania, palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. Nie należy zapominać o wielu lekach, chociażby takich jak antybiotyki czy leki przeciwbólowe, których przyjmowanie może zakłócać korzystną funkcję przewodu pokarmowego. Zaburzenia pracy jelit mogą także wystąpić w sytuacjach szczególnych np. Jako powikłanie po radio czy chemioterapii. W razie wątpliwości zawsze warto porozmawiać o tym ze swym lekarzem. Przyjmowanie Sanprobi IBS w wymienionych sytuacjach zmniejsza ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości i pomaga pozbyć się takich objawów jak wzdęcia czy dyskomfort i ból brzucha.

Charakterystyka Lactobacillus plantarum 299v

Szczep bakterii Lactobacillus plantarum 299v jest naturalnym elementyem ochronnej flory jelitowej człowieka, której zaburzenia odgrywają istotną rolę w patogenezie objawów zespołu jelita drażliwego takich jak: bóle brzucha, wzdęcia, nadmiernne oddawanie gazów i zaburzenia wpróźniania (zaparcia,biegunki). Lactobacillus plantarum 299v ma zdolność do zasiedlania błony śluzowej przewodu pokarmowego. Badania naukowe wykazały, iż uzupełnienie codziennej diety pacjentów z zespółem jelita drażliwego o Lactobacillus plantarum 299v skutkuje zmniejszeniem bólów brzucha, wzdęć oraz normalizacją wypróżnień. Ochronne działanie Lactobacillus plantarum 299v obserwowano także u osób narażonych na zwiększone ryzyko uszkodzenia błony śluzowej przewodu pokarmowego (antybiotykoterapia, radio- i chemioterapia).

W badaniach naukowych wykazano, iż Lactobacillus plantarum 299v:

- wykazuje antagonizmy w stosunku do bakterii patogennych
- ogranicza częstość infekcji i polepsza funkcję wątroby
- wzmacnia barierę śluzówkową przewodu pokarmowego
- ogranicza translokację bakterii
- zmniejsza przepuszczlność śluzówki
- konkuruje z patogenami o miejsce adhezji
- poprawia funkcję immunologiczną
- ogranicza miejscową reakcję zapalną
- stymuluje produkcję krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych w jelicie grubym

W przewodzie pokarmowym człowieka znajduje się ogromna ilość bakterii, które pełnią funkcję m.in. Metaboliczną, immunoregulacyjną a z reguły ochronną (Neish, Gastroenterology 2009). Szereg czynników, może działać destrukcyjnie na florę jelitową.

Do nich obok stresu, antybiotyków czy niesterydowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) można zaliczyć wpływ radioterapii i chemioterapii (Damman i Surawicz; Gastroenterology 2008). Do częstych powikłań po radioterapii należy zniszczenie błon śluzowych przewodu pokarmowego co może objawiać się m.in. Biegunką, wzdęciem czy bólem brzucha. W najnowszych badaniach, wykazano, iż pacjenci z takimi zaburzeniami ze strony przewodu pokarmowego mają bardzo zmienioną mikroflorę jelitową, w tym w ich przewodzie pokarmowym nie stwierdza się pałeczek kwasu mlekowego lactobacillus.

Lactobacillus plantarum dominuje wśród pałeczek kwasu mlekowego u osób zdrowych natomiast nie stwierdza się tej pałeczki u osób z przewlekłymi dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego o charakterze wzdęć, biegunek, dyskomfortu lub bólu brzucha. Zdolność przylegania i kolonizowania ludzkiej błony śluzowej jelita, zależy od mechanizmu wiążącego mannozę i odgrywa kluczową rolę dla parametry modulujących lactobacillus plantarum układ immunologiczny człowieka.

oryginalny mechanizm wiązania lactobacillus plantarum 299v do błony śluzowej poprzez receptor mannozowy warunkuje wielokierunkowe działanie tego probiotyku (Adlerberth i wsp. Apel Environ Microbiol 1996). Szereg bakterii chorobotwórczych ma powinowactwo do błony śluzowej jelita przez receptor mannozowy a wśród nich należy wymienić Yersinia enterocolica, Salmonella, Shigella, Vibrio cholerae, Eschericha coli a także candida albicans. Bakterie te istotnie są groźne u pacjentów z obniżoną opornością a także u osób z zaburzoną mikroflorą jelitową (w wyniku użytkowania antybiotykoterapii, radioterapii i chemioterapii, niesterydowych leków przeciwbólowych, w przebiegu stresu i nieprawidłowej diety). Lactobacillus plantarum 299v w przewodzie pokarmowym wiążąc się z receptorem mannozowym na powierzchni komórek nabłonka jelitowego broni je przed dostępem tych groźnych patogenów.

na dodatek lactobacillus plantarum 299v wytwarza dużą ilość tlenku azotu (NO) na powierzchni błony śluzowej przewodu pokarmowego w wyniku metabolizmu argininy. Tlenek azotu (NO) działa ochronnie na przewód pokarmowy, reguluje motorykę jelit i bierze udział w wielu ważnych procesach biochemicznych.

Lactobacillus plantarum - regulator przewodu pokarmowego?

Lactobacillus plantarum 299v Szczególną grupą pacjentów, są chorzy poddawani radioterapii. W pracach eksperymentalnych wykazano, iż podawanie lactobacillus plantarum 299v obniża uszkodzenie i zapalenie błony śluzowej jelit po radioterapii i polepsza gojenie tkanki w miejscu zespolenia (Liu, Colorectal Disease 2001).

Wielokierunkowe działanie ochronne Lactobacillus plantarum 299v w przewo

Produkty najpopularniejsze w kategorii Prebiotyki i probiotyki